PRACA W DUBAJU - czym się różni, na co możesz liczyć?

Emiraty Arabskie to ok. 80% przyjezdnych, a 20% to rodowici mieszkańcy. Jak większść, jestem pracownikiem na kontrakcie. Mieszkam z innymi pracownikami. Wiele osób mieszka tu na chwilę. Pół roku, rok, może trzy. 

 

Egzotyczne miasto, która przyciąga coraz większe rzesze turystów sprawia, że powstaje coraz więcej miejsc pracy. Jednak nie jest to raczej główny cel wyjazdowy dla poszukujących pracy. Emiraty Arabskie to miejsce atrakcyjne zarobkowo dla specjalistów, dyrektorów i osób z takich zawodów jak: lekarze, inżynierowe, architekci, informatycy. Dlaczego? Osoby pracujące na stanowiskach dyrektorskich mogą zarobić nawet 200 tyś. zł netto miesięcznie, kierownicy budowy, inżynierowie nawet ok. 40-50 tyś zł miesięcznie, lekarz specjalista 30-60 tyś zł miesięcznie. Robi wrażenie, prawda?

 

Czego możesz się spodziewać od pracy w Emiratach Arbaskich? Na co zwrócić uwagę, czego unikać?

 

Z pewnością niczym zaskakującym nie będzie, gdy napiszę że rynek pracy W Dubaju znacząco różni się od rynku pracy w Polsce, czy w innych krajach europejskich.

 

Po pierwsze, tydzień pracy. Tydzień roboczy nie zaczyna się w poniedziałek a w niedzielę i trwa do czwartu. Oczywiście jest to zależne od branży, jednak w większości przypadków piątek jest dniem wolnym od pracy a niedziela pierwszym dniem tygodnia roboczego.

 

Jeżeli nie znasz języka angielskiego i liczysz na znalezienie pracy, jako pracownik fizyczny to nie licz na to. W Dubaju wszelkie prace fizyczne wykonywane są przez Hindusów i Pakistańćzyków, a ich zarobki nie są większe, niż 600 USD miesięcznie.

 

Ile zarobisz tyle jest Twoje. Pracując w Dubaju wszystko co zarobisz trafia do Ciebie. W ZEA obowiązuje zerowy podatek dochodowy a kwota ta nie podlega opodatkowaniu również w Polsce.

Pomimo znaczących różnić w zarobkach koszty utrzymania w Dubaju są podobne, jak w Polsce, tak więc perspektywa zarobkowa po odliczeniu kosztów utrzymania jest naprawdę imponująca.

 

W czasie spotkań biznesowych ważnym jest aby zapytać o rodzinę, czy też zacząć od luźnej rozmowy towarzyskiej i nie przechodzić na wstępie do elemnetu biznesowego spotkania. W dobrym guście jest posiadanie również wizytówki w języku angielskim z jednej strony i w języku arabskim z drugiej.

 

EXPO 2020. Zjednoczone Emiraty Arabskie będą gospodarzem światowej wystawy EXPO 2020, która odbędzie się od 20 października 2020 do 10 kwietnia 2021 roku w Dubaju. Organizacja tego wydarzenia przyczyni się również do utworzenia nowych miejsc pracy i będzie szansą dla poszukujących pracy w każdej branży.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Zaznacz usługi, które Cię interesują i wyślij zapytanie

Rejstracja spółki
Usługi biurowe, obsługa spółek
Targi, konferencje, podróże biznesowe
Badanie rynku, prezentacje produktów
Polski pawilon handlowy
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przygotowania oferty*
Wyślij

Bądź na bieżąco,
zapisz się na newsletter

Zapisz się
Telephone


tel. +48 22 243 43 00
E-Mail Us.


info@biznesdubaj.pl

Tumblr
Facebook
Youtube
Adress


info@biznesdubaj.pl