Eksport na rynki arabskie to przyszłość polskich przedsiębiorstw?

Jak podaje GUS, tylko w okresie od stycznia do listopada 2015 r. polscy przedsiębiorcy sprzedali zagranicznym podmiotom towar wart ponad 685 mln zł. Choć wciąż najwięcej eksportujemy do krajów Unii Europejskiej, to wzrasta również zainteresowanie rynkami arabskimi.

 

Polscy producenci doskonale poznali korzyści płynące ze współpracy z zagranicznymi kontrahentami. Eksportowanie towarów do Niemiec, Wielkiej Brytanii czy Francji jest dziś dla wielu firm opłacalne z ekonomicznego punktu widzenia. Część przedsiębiorców nie ustaje jednak w poszukiwaniu nowych rynków zbytu. Szczególnym zainteresowaniem – nie bez powodu – cieszą się rynki Bliskiego Wschodu. Bariera językowa, kulturowa i odległość wcale nie stanowią przeszkód w nawiązaniu intratnej współpracy.

 

Jak wygląda rynek Zjednoczonych Emiratów Arabskich?

 

Liczby nie kłamią – Zjednoczone Emiraty Arabskie cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród turystów i przedsiębiorców z całego świata. Przyciąga zwłaszcza Dubaj, czyli miasto, słynące m.in. z innowacyjnych projektów budowlanych. Tylko w ubiegłym roku Zjednoczone Emiraty Arabskie odwiedziło ponad 14 mln osób, z czego 70 tys. było Polakami.

Fakt, że zarówno ten kraju, jak i cały rejon cieszą się ogromnym zainteresowaniem turystów, przekłada się na wysoką konsumpcję. Turyści zostawiają pieniądze nie tylko w hotelach i restauracjach, lecz także tamtejszych sklepach i obszarach bezcłowych. Nie można też zapomnieć o dynamicznie rozwijającym się rynku budowlanym. Wzmożone zainteresowanie Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi przekłada się na wzrost inwestycji mieszkalnych w tym kraju.

 

Liczy się rozeznanie

 

Jeżeli jesteś przedsiębiorcą, to bardzo prawdopodobne, że zauważyłeś potencjał rynków Bliskiego Wschodu. Jak stać się wiodącym kontrahentem dla działających tam firm? Jak nawiązać współpracę, aby dostarczać wyroby spożywcze, materiały spożywcze lub inne dobra? Wystarczy spojrzeć m.in. na takich eksporterów, jak: Action S.A., Imperial Tobacco Polska S.A., Ferrero Polska Sp. z o.o. czy SGL Karbon Polska S.A., aby przekonać się, że jest to możliwe. Droga do osiągnięcia tego celu nie jest przy tym skomplikowana.

18 października 2016 r. odbędzie się organizowana przez firmę BiznesDubaj.pl I Międzynarodowa Konferencja, Dubaj - nowe rynki, nowe możliwości w Warszawie skierowana do właścicieli firm zainteresowanych nawiązaniem współpracy z przedsiębiorstwami mającymi siedziby na Bliskim Wschodzie. Gościem specjalnym będzie Przedstawiciel Ambasady Zjednoczonych Emiratów Arabskich w Polsce, a całość została tak zaplanowana, aby uczestnicy mogli zdobyć zarówno podstawowe, jak i praktyczne informacje. Dodatkowo zainteresowani będą mogli również wciąż udział w praktycznym workshopie, który odbędzie się w styczniu 2017 r. w Dubaju. Więcej informacji o konferencji na stronie: konferencja.biznesdubaj.pl

 

Rynek bazujący na wymianie handlowej

 

Zjednoczone Emiraty Arabskie to jeden z krajów, którego rozwój gospodarczy jest uwarunkowany wymianą handlową z innymi krajami. Potwierdzają to szacunkowe dane za 2015 r., w którym eksport produktów stanowił ok. 70%, a import ponad 51%. Przedsiębiorców z Polski zainteresowanych nawiązaniem współpracy z rynkami powinno przekonać również to, że rozwój rynków Bliskiego Wschodu (w tym Zjednoczonych Emiratów Arabskich) jest daleki od wyczerpania. To oznacza, że szanse na gospodarczą współpracę i osiągnie coraz większych zysków są duże.Zaznacz usługi, które Cię interesują i wyślij zapytanie

Rejstracja spółki
Usługi biurowe, obsługa spółek
Targi, konferencje, podróże biznesowe
Badanie rynku, prezentacje produktów
Polski pawilon handlowy
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przygotowania oferty*
Wyślij

Bądź na bieżąco,
zapisz się na newsletter

Zapisz się
Telephone


tel. +48 22 243 43 00
E-Mail Us.


info@biznesdubaj.pl

Tumblr
Facebook
Youtube
Adress


info@biznesdubaj.pl